> Problemy konstrukcyjne wzmacniaczy mikrowoltowych sygnałów m. cz.
Dodatkowy stopień z niskoszumnym elementem aktywnym i rezystorami o podobnych właściwościach, oczyszczone zakłóceń i tętnień zasilanie, krótkie połączenia, a jeśli potrzeba ekranowane zwłaszcza w obwodzie siatkowym i dobrze dobrany punkt masy sygnałowej.
Ponieważ ja nie stronię od hybrydowego kojarzenia technik wzmacniania, a misja "tylko lampa" jest ideą ale też wydaje się być w praktyce nieracjonalna, to nie ja pierwszy wplotę półprzwodniki pomiędzy lampy. Jeżeli pierwotny projekt przedwzmacniacza MM uznamy za parametrycznie udany, a w dodatku uzyskamy docelowy efekt estetyczny, jak np. wyeksponowane wysoko lampy i zwarta konstrukcja i t. p., to dodanie do nowej konstrukcji dla MC kolejnego stopnia z uwzględnieniem wiedzy teoretycznej i doświadczenia z dotychczasowym układem przyniesie trudne do zaakceptowania problemy z jakością sygnału na wyjściu całości toru sygnałowego. Największym problemem układu wykrytym już w trybie pomiarów, jak i dokuczliwym w praktycznym odsłuchu z wkładki MC jest problem z ekranowaniem obwodów I stopnia oraz tętnienia z obwodu zasilania anodowego lub żarzenia. W większości przypadków nowych konstrukcji układów analogowych eliminacja tych problemów jest możliwa dopiero przez analizę źródeł tych zjawisk i wprowadzanie poprawek w technice montażu, czasami modyfikacji układu elektrycznego. W przypadku tych ostatnich działań nie mamy w technice lampowej zbyt dużego pola do popisu w zakresie aplikacji danego typu lampy elektronowej, zwłaszcza w przedwzmacniaczu z charakterystyką korekcyjną pasma w standardzie RIAA.
Jest jednak pewien atut wkładek MC, to bardzo niska impedancja cewki w porównaniu z MM, co z jednej strony jest kłopotliwe, wymaga niskiej rezystancji obciązenia dla dopasowania, a zdrugiej strony cześ reaktancyjna XL nie oddziaływuje w zakresie pasma akustycznego tak ja we wkłdkach MM. Oczywiście wykorzystuje się po stronie obciąznia oddziaływanie większymi pojemnościami równoległymi dla kształtowania górnej chrakterystyki ale mamy w tym zakresie wielka swobodę. Cewka ruchoma mimo ultra cienkich przewodów ma ograniczona liczbę zwojów i bardzo mał indukcyjność Ułatwia to przy zachowaniu relatywnie niskiej impedancji wejścia wzmacniacza odporna na zakłócenia elektromagnetyczne transmisję sygnału z wkładki do wejścia. Dalsze rozwiązania układowe kontynuują obróbkę sygnału w obwodach o niskiej impedancji przez stosowanie lamp o niskiej wartości Ri, jak np. ECC 82, a widujemy dodatkowo układy z równoległym połączeniem obwodów anodowych dwóch, a nawet czterech lamp. Niestety zapotrzebowanie na prąd anodowy takiego, I-go stopnia jest bardzo duże i przekracza często 90% zapotrzebowania całego toru przedwzmacniacza.